Mint Software na X Międzynarodowym Kongresie Faktoringu

26 września 2019 Anna

19 września odbył się jubileuszowy – X Międzynarodowy Kongres Faktoringu, którego nasz software house był złotym sponsorem.

Tegoroczne spotkanie przyciągnęło rekordową ilość 260 osób, które spotkały się, by dzielić się wiedzą i własnym doświadczeniem z obszaru faktoringu.

Jako FinTech software house mogliśmy podzielić się informacjami z zakresu dostarczania aplikacji dedykowanych dla branży finansowej. Naszym najważniejszym w tym zakresie produktem jest stworzony przez nas system faktoringowy Mint Faktor System. Przez cały dzień prowadziliśmy rozmowy z członkami Polskiego Związku Faktoringu oraz pozostałymi gośćmi, opowiadając o budowie naszego systemu, wdrożonych automatyzacjach i ciągłym wprowadzaniu innowacji optymalizujących nasz produkt. 

Ze względu na stopień zaawansowania naszego systemu faktoringowego (m.in. 90% funkcji zostało zautomatyzowanych, umożliwia integrację przez API, zawiera system scoringowy potrafiący samodzielnie podejmować decyzje kredytowe, etc) zostaliśmy zaproszeni do udziału w panelu pt. Nowe technologie w finansach – czas na faktoring. Było to niemałe wyzwanie, ale jak mówił w swojej prelekcji gość specjalny – były premier Polski Krzysztof Bielecki – control emotion under pressure” to główne zadanie lidera, więc w panelu udział wziął CEO Mint Software Wojciech Bublik

Dyskusję poprowadził Michał Pawlik (prezes firmy faktoringowej SMEO), a udział w niej wzięli: Kevin Day (CEO HPD LendScape), Daniel Mączyński (Wiceprezes Pragma GO), Hubert Rachwalski von Rejchwald (CEO Nethone), Tomasz Rodak (Dyrektor Działu Innowacji BibbyLAB), Karol Sadaj (Country Manager Revolut) oraz Bartosz Wójcicki (Dyrektor Biura Usług Antyfraudowych BIK SA).

Jak przytoczył na początku prowadzący, z wiarygodnych badań wynika, że zaledwie 4% małych i średnich przedsiębiorców używa lub używało jakiegokolwiek produktu faktoringowego. Pierwsze pytanie, skierowane również do nas, brzmiało zatem, jak zagospodarować tę część niewykorzystanego rynku i dotrzeć do młodszych klientów z produktami faktoringowymi? 

Karol Sadaj (Country Manager Revolut) podkreślił, że jakkolwiek widzimy millenialsów jako roszczeniowych, oderwanych od rzeczywistości i marzących tylko o zjeżdżaniu na zjeżdżalni w swojej firmie, to ważne, aby dostrzec pragmatyczny wymiar tego pokolenia: te potrzeby się bardzo nie zmieniają tylko zmieniają się sposoby, w jaki [millenialsi] się komunikują z rzeczywistością, w jaki sposób zarządzają swoim życiem, a tym sposobem zarządzania nim jest telefon”.  

Według Daniela Mączyńskiego, którego firma faktoringowa PragmaGO korzysta z naszego systemu Mint Faktor System, aktualnymi i najważniejszymi wytycznymi dla potencjalnych klientów usług faktoringowych są: mobilność technologii, szybkość działania (czas liczony od zarejestrowania wniosku kredytowego do jego akceptacji powinien być liczony nie tyle w dniach, co – docelowo – w minutach), lekkość procesu (zminimalizowanie ilości przekazywanych informacji i dokumentów potrzebnych do przeprocesowania wniosku) oraz customer experience, na który składa się m.in. współpraca z finansującym, UX, intuicyjność platformy, prostota użytkowania. Jak zapewnił wiceprezes PragmaGO: system, który wykorzystujemy, pozwala nam tak projektować procesy, aby o tych wszystkich elementach pamiętać i żeby PragmaGO mogła je korygować w trakcie zbierania nowych doświadczeń we współpracy z młodymi przedsiębiorcami”.

Jak zatem wykorzystać technologię w faktoringu, żeby dotrzeć do nowych pokoleń? W swej odpowiedzi Wojciech Bublik podkreślił, że systemy faktoringowe są dziś czymś innym niż tylko systemami operacyjnymi służącymi do rozliczeń, tym samym mogą być tak zaprojektowane, by brać pod uwagę wszystkie oczekiwania klienta. To często cała infrastruktura systemów, a niektóre z nich to gotowe narzędzia, jak chociażby system Business Inteligence, które mogą badać cały proces operacyjny począwszy od leada, działań marketingowych, poprzez działania sprzedażowe, prędkość obsługi i wpływają na szybkość całego procesu operacyjnego”. CEO Mint Software podkreślił, że dla faktoranta ważna jest szybkość procesu i jakość jego działania, więc system musi być dostosowywany, zmieniany i cały czas odpowiadać tym nowym zmieniającym się produktom finansowym” – i na tym polega właśnie nasza nieustanna praca nad systemem do faktoringu w Mint Software

 

Cieszymy się, że mieliśmy okazję zaprezentować nasz produkt w trakcie Międzynarodowego Kongresu Faktoringowego. Całość materiału dotyczącego dostępnych na rynku innowacji technologicznych w systemach faktoringowych ukaże się wkrótce na naszym blogu. 

Zobacz wdrożenia RPA i BPA u naszych klientów, czytając historię ich sukcesów popartą liczbami:

Co możemy zrobić dla Ciebie ?

Masz pomysł, działający system, a może potrzebujesz dedykowanego oprogramowania bądź automatyzacji i robotyzacji procesów?

Sprawdź nasze usługi i umów się na spotkanie.