Czym jest software house?

15 października 2019 Anna

Prowadzisz firmę i potrzebujesz dedykowanego oprogramowania? A może chcesz komuś zlecić wykonanie profesjonalnej strony internetowej? Usługi programistyczne stają się coraz bardziej pożądane na rynku, dzięki czemu możesz przebierać w ofertach różnych przedsiębiorstw informatycznych. Jednym z rozwiązań, które warto rozważyć, jest zaangażowanie do swojego projektu software house’u

Czym cechuje się software house?

W branży IT software house to istotne i rozpowszechnione pojęcie, lecz poza nią ten termin nadal pozostaje dla wielu tajemnicą. Biorąc pod uwagę wzrastającą popularność usług programistycznych, warto się dowiedzieć, co dokładnie kryje się pod tą nazwą. W takim razie czym tak naprawdę jest software house?

Satysfakcjonujące rozwiązania

Najogólniej rzecz biorąc, software house to firma, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania. W odniesieniu do agencji interaktywnych, z którymi często bywa porównywany, software house jest przedsiębiorstwem skoncentrowanym na kwestiach technologicznych, a nie na celach marketingowych. Czuwa nad całym procesem powstania systemu informatycznego – ich usługi obejmują pełny cykl pracy nad projektem: analizę, projektowanie, programowanie, wdrożenie, utrzymanie, administrowanie i rozwój.

Z tego względu, że zakres działań software house’u jest tak obszerny, taka firma jest budowana przez zespół rozmaitych specjalistów, włączając w to osoby niezwiązane bezpośrednio z branżą IT. Podobnie wygląda to w Mint Software. Nasza firma jest tworzona przez osoby o różnorodnych kompetencjach i doświadczeniu, a rezultatem takiego połączenia są nasze nowoczesne rozwiązania:

 • systemy rozliczeniowe i rekoncyliacyjne,
 • integracje z systemami finansowo-księgowymi,
 • platformy VOD,
 • dedykowane platformy obiegu dokumentów,
 • workflow,
 • CRM,
 • ERP,
 • sieci afiliacyjne,
 • sklepy internetowe topowych sieci handlowych w Polsce i Europie.

Personalizacja

Kluczem działalności software house’ów jest personalizacja rozwiązań, przedsiębiorstwa te tworzą bowiem oprogramowania dedykowane, czyli dopasowane do klienta. W Mint Software również stosujemy takie indywidualne podejście: nie tworzymy systemów schematycznych i w pełni uniwersalnych, ale – z wykorzystaniem sprawdzonych narzędzi i technologii dostępnych na rynku – opracowujemy rozwiązania, które możemy dostosować do Twoich konkretnych potrzeb i które odwzorowują procesy zachodzące w Twojej firmie.

Nastawienie na cel biznesowy

Jednym z kluczowych elementów procesu powstawania dedykowanego oprogramowania jest przeprowadzenie szczegółowej analizy biznesowej stanowiącej podstawę każdego projektu.

W znacznej mierze analiza biznesowa opiera się na spotkaniach warsztatowych. Na tym etapie software house stara się poznać Ciebie i Twoje oczekiwania oraz zgłębić Twoje potrzeby. Przydatne jest w tym przypadku również analizowanie innych systemów czy obserwowanie przyszłych użytkowników. Analityk pozyskuje wymagania, czyli w zasadzie zadaje odpowiednie pytania i na nie odpowiada, a następnie je analizuje.

Konsulting

Z usług software house’u możesz skorzystać również wtedy, gdy nie masz konkretnego projektu, a jedynie ideę, którą trzeba przekuć w czyn. Nieważne, o jakie dedykowane rozwiązania FinTech chodzi – pracownicy software house’u mogą pomóc w rozwinięciu Twojego pomysłu, tak aby ostateczny projekt był zgodny z Twoją koncepcją.

Dla zespołu Mint Software jesteś nie tylko klientem, ale przede wszystkim partnerem – zależy nam na budowaniu i utrzymywaniu z Tobą dobrych relacji biznesowych. Jeżeli masz koncepcję, ale nie wiesz, co z nią począć, zgłoś się do nas – dzięki posiadanemu doświadczeniu w realizacji złożonych projektów nasz team tchnie życie w Twój pomysł.

 

Charakterystyka realizacji projektu

Jeżeli oczekujesz pełnego profesjonalizmu i wysokiej jakości, to software house jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. W tego typu przedsiębiorstwie otrzymasz oprogramowanie, którego na pewno nie zapewni zwykła agencja interaktywna.

Dlaczego warto zaangażować software house do swojego projektu? Software house nie porzuci Cię po oddaniu systemu do użytku, ale cały czas będzie nad nim czuwać. W Mint Software po wdrożeniu oprogramowania nieprzerwanie monitorujemy jego działanie – zapewniamy aktualizacje aplikacji i utrzymanie ich na serwerach oraz wsparcie techniczne.

Sposoby rozliczania projektu

Jeśli chodzi o kwestie budżetowe, to istnieje kilka rozwiązań. 

W przypadku, gdy możliwe jest jednoznaczne zdefiniowanie zakresu oraz harmonogramu prac, proponujemy model Fixed Price, w którym budżet zostaje przez nas oszacowany na podstawie analizy zamówionego rozwiązania. Cena realizacji Twojego projektu nie ulega zmianie podczas pracy, a niezaplanowane modyfikacje są rozliczane w ramach pracy dodatkowej.

Model Time & Material sugerujemy wtedy, gdy zdefiniowanie pełnego zakresu, harmonogramu i kształtu projektu jest niemożliwe. W tej sytuacji projekt jest rozliczany wedle faktycznie przepracowanego czasu w ramach dostarczanych rozwiązań. Co ważne, możesz modyfikować funkcjonalności projektu podczas jego realizacji, a w razie potrzeby nawet go zatrzymać.

Metoda pracy

Software house’y zwykle pracują metodą zwinną Agile. Po dookreśleniu terminu dostarczenia produktu, wycenie pracy i określeniu celu biznesowego, projekt zostaje podzielona na pomniejsze etapy – przeważnie dwu- lub czterotygodniowe – podczas których osiągamy określone cele. W danym cyklu powstają kolejne części oprogramowania w taki sposób, aby jak najszybciej dostarczyć Ci wstępną i działającą już wersję produktu. Jest to tak zwana wersja MVP (minimum viable product) – wczesny wariant produktu, z którego można czerpać już korzyści i który software house rozwija zgodnie z informacją zwrotną na temat konkretnych elementów systemu. Wszystkie efekty pracy prezentujemy i raportujemy Ci na bieżąco: masz dostęp do systemu Jira, w którym możesz stale sprawdzać postępy nad Twoim projektem.

Jakie są korzyści z zastosowania takiego podejścia? Od samego początku jesteś obecny przy procesie powstawania systemu i świadomy tego, jak kształtuje się Twoja aplikacja. Wczesne zapoznanie się z działającymi elementami oprogramowania pozwoli Ci dostrzec nowe, pierwotnie nieokreślone, potrzeby. Dzięki elastyczności metoda ta zapewnia Ci również większy komfort w planowaniu budżetu na rozwój swoich projektów

 

Jakie korzyści przyniesie Ci współpraca z software house’em?

 • Twój projekt trafi w ręce osób posiadających odpowiednie umiejętności programistyczne, jak i szeroką wiedzę biznesową;
 • będziesz miał realny wpływ na zamówiony produkt, ponieważ będzie on przekazywany Ci do testów po każdym wdrożeniu;
 • będziesz mieć kontrolę nad pracą zespołu: otrzymasz wgląd do programu służącego do zarządzania Twoim projektem;
 • finalnie otrzymasz system dostosowany do Twoich oczekiwań i możliwości finansowych;
 • po wdrożeniu działanie Twojego systemu będzie nadal monitorowane.

Przy wyborze odpowiedniego software house’u najlepiej kierować się tym, jakie podejście do klienta dana firma prezentuje, kluczem do sukcesu jest bowiem dokładne poznanie zleceniodawcy i zrozumienie jego biznesu. Najlepszy software house traktuje klienta jak partnera i przeprowadza go przez wszystkie etapy projektu – począwszy od samej koncepcji i analizy, przez programowanie i wdrożenie, aż po utrzymanie i rozwój. 

Już od czterech lat Mint Software zapewnia swoim klientom profesjonalne rozwiązania programistyczne. Jeżeli potrzebujesz dedykowanego oprogramowania lub innych usług, zajrzyj do naszego biura w Krakowie – chętnie się z Tobą spotkamy i porozmawiamy.

Zobacz wdrożenia RPA i BPA u naszych klientów, czytając historię ich sukcesów popartą liczbami:

Co możemy zrobić dla Ciebie ?

Masz pomysł, działający system, a może potrzebujesz dedykowanego oprogramowania bądź automatyzacji i robotyzacji procesów?

Sprawdź nasze usługi i umów się na spotkanie.